Zmagania przeciwko zanieczyszczeniu

Zmagania przeciwko zanieczyszczeniu

Kilka dni temu był Dzień Czystego Powietrza.Z tej właśnie przyczyny należy nabrać trochę refleksji odnoszących się do wielkiego problemu, który pojawia się na terenie całego kraju. Mowa tu rzecz jasna o smogu, który może być dla wszystkich ludzi naprawdę niebywale niebezpieczny. Substancje chemiczne, które wdychamy zasadniczo każdego dnia, niewątpliwie mają do czynienia z nieustannym przenoszeniem się obecnego koronawirusa, z którym zmaga się cały świat już prawie rok. Jak wiadomo warto notorycznie objaśniać czym jest zatrucie środowiska bądź jakimi sposobami można z takim kłopotem walczyć.


Raptem w kilku stacjach telewizyjnych, z okazji Dnia Czystego Powietrza został poruszony ten właśnie temat. Należy w głównej mierze wiedzieć, że dzisiaj w Polsce rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wrócił także problem smogu. Ergonomiczne a także skuteczne ogrzewanie mieszkań to jeden z najkorzystniejszych sposobów na przeciwdziałanie zatruciu środowiska. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego zaznaczył również, iż około połowę smogu w naszym kraju generujemy sami w domach. Uznał, że jeśli nie zrezygnujemy z kotłów, które zanieczyszczają środowisko, nie rozwiążemy tego kłopotu.


A ponadto, w walkę z zanieczyszczonym środowiskiem włączył się również Zespołów Elektrociepłowni PAK. Prezes spółki Piotr Woźny orzekł, iż wyrabiana przez wymienioną spółkę energia za ok. dziesięć lat będzie zeroemisyjna. Bądźmy świadomi również tego, iż kłopot ze smogiem i z koronawirusem możemy ze sobą bezpośrednio połączyć. Pandemia koronawirusa najpierw pojawiła się w obszarach o nadzwyczaj wysokim zanieczyszczeniu powietrza, czyli w przemysłowych regionach Chin a także we włoskej Lombardii.


Jeśli chodzi o smog istotnie trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, co zasadniczo jest podstawową przyczyną. A zatem jest to tzw. niska emisja, która odpowiada za wystąpienie w powietrzu bez liku niekorzystnych substancji takich jak SO2, PM10, PM2,5 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy dla człowieka a także dla całego środowiska, dioksyny, a więc związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby metale ciężkie. Znajomość tych wymienionych specyfikacji jest bardzo ważna, głównie ze względu na nasze zdrowie i zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy