Niemiecka kadra sięgnęła po mistrzostwo Europy do lat 21! W finałowym spotkaniu reprezentanci niemieckiej kadry zwyciężyli ekipę Portugalii!

Ekipa niemiecka po dwóch latach przerwy wraca na tron europejski w piłce nożnej młodzieżowej. Trenowani przez selekcjonera Kuntza Stefana zawodnicy triumfowali po niezwykle porywającym spotkaniu z portugalską drużyną rezultatem 1:0. To był następny z kolei pojedynek finałowy Mistrzostw Europy młodzieżowych dla graczy niemieckiej drużyny narodowej. W trakcie dwóch ubiegłych meczów zawodnicy niemieccy dwukrotnie mierzyli się z drużyną Hiszpanii. Ekipa z Niemiec przed czterema laty zwyciężyła drużynę narodową Hiszpanii. Gracze hiszpańskiej narodowej kadry 2 lata później się odegrali i zwyciężyli w finale 2:1. Drużyna Niemiec we wspomnianym wyżej przypadku była zmuszona bój toczyć z drużyną Portugalii, która również marzyła o tym by zwyciężyć to prestiżowe trofeum. Piłkarze niemieccy ostatecznie jednak sukces celebrowali wynikiem jeden do zera, a bramkę rozstrzygającą strzelił Nmecha w pierwszych minutach 2 połowy.